Спілка дитячих та юнацьких організацій м. Києва
спок: Велика Гра | Збори у патрулі

Збори у патрулі – це певний спосіб організації роботи у малій групі (загоні чи патрулі), за допомогою якого діяльність має насичений, неприливний характер. Програма таких зборів розрахована на рік (орієнтована на навчальний рік у школі) і має 17 різних за формою проведення заходів. Така організація роботи дає можливість задовольнити усі етапи діяльності групи, без жодного з яких життя патруля не буде повноцінним і всеохоплюючим. Важливо зауважити, що кількість форм проведення зборів не означає, що їх має бути лише сімнадцять. Деякі збори можуть і навіть повинні проходити декілька разів на рік, деякі – лише зрідка, на певних етапах розвитку патруля.

17 зборів у патрулі

 1. Збір-презентація.
 2. Збір-знайомство.
 3. Збір-прийом в організацію.
 4. Збір-старт справ.
 5. Збір-вибори.
 6. Збір-планування.
 7. Збір-розподіл доручень.
 8. Збір-навчання.
 9. Збір-свято.
 10. Збір-іспит (гра, змагання).
 11. Збір по тривозі.
 12. Збір-допомога.
 13. Збір-дискусія.
 14. Збір-підготовка до походу.
 15. Збір-похід.
 16. Збір-підведення підсумків.
 17. Збір-прощання.

Крім запропонованих форм
роботи, патруль може
використовувати й інші,
беручи участь у різноманітних
соціальних заходах, скаутських
наметових таборах, змістовно
проводячи дозвілля тощо.

Збір-презентація

Цей збір проводить патрульний лідер для дітей та їх батьків для знайомства з діяльністю Спілки, з роботою свого патруля, організації. Патрульний лідер розповідає про програми СПОКу та традиційні заходи. У ході збору патрульний лідер намагається зацікавити нових дітей у вступі до організації, а дорослих у співпраці. При проведенні збору можна використовувати: літописи, газети, слайди, фото- та відео-матеріали про діяльність Спілки.

Збір-знайомство

Це збір, який проводить патрульний лідер зі своїм новонабраним патрулем для формування колективу, для знайомства членів патруля один з одним, з тим, чим будуть займатися діти у патрулі, чого зможуть досягти, беручи участь у заходах організації, з Обіцянкою та Законами, що регламентують життя членів Спілки (організації).

Збір-прийом в організацію

Збір готують та проводять патрульний лідер разом з дорослими членами та друзями патруля. Це збір, на якому патруль приймає у свій склад нових членів. Це дуже важливий збір, бо на ньому новачки складають іспити для вступу в організацію, дають Обіцянку та визнають Закони організації. У кожного патруля, організації може бути свій ритуал прийому нових членів.

Збір-старт

Цей збір проводить патрульний лідер з допомогою членів патруля. Завдання збору:
- підвести підсумки того, чому навчилися члени патруля у літніх наметових таборах;
- продумати, у яких заходах прийматиме участь патруль;
- намітити нові сходинки особистого розвитку для кожного члена патруля;
- визначити, хто зможе допомогти патрулю у його діяльності у новому році.

Збір-вибори

Кожен патруль має вибрати свого патрульного лідера та його асистента. Ці вибори проходять на загальних зборах патруля. Усі члени, обираючи своїх ватажків, беруть на себе певні зобов'язання щодо виконання їх доручень.

Збір-планування

Сама назва говорить за себе. На цьому зборі патрульний лідер зі своїми друзями планує діяльність патруля на період навчального року та літніх канікул. Члени патруля визначають, яким чином та у яких заходах братимуть участь (цікаві та корисні справи, ігри, подорожі, навчальні табори тощо).

Збір-розподіл доручень

Цей збір проводить патрульний лідер чи його асистент. Завдання збору: визначити, які доручення та для чого необхідні у патрулі, розподілити доручення між членами патруля.

Збір-навчання

Цей збір може провести як патрульний лідер, так і кожний із членів патруля. Збір проводиться з метою набуття членами патруля нових знань та вмінь, підготовки до здачі іспитів на отримання звань та спеціалізацій, для переходу на наступну сходинку росту.

Збір-свято

Цей збір може провести за дорученням патрульного лідера кожний з членів патруля. В залежності від того, якому святу присвячується збір, планується й хід його проведення.

Збір-іспит

Проводиться патрульним лідером за допомогою дорослих членів патруля для того, щоб визначити яких успіхів досягли члени патруля у набутті знань та вмінь відповідно вимог розвиваючої програми.

Збір за тривогою

Цей збір повинен вміти проводити кожен член патруля. Це терміновий збір, на якому вирішується нагальні питання діяльності патруля.

Збір-допомога

Цей збір планується та проводиться усіма членами патруля. У ході підготовки визначається: кому та яка потрібна допомога, як краще її організувати, що для цього буде необхідно.

Збір-дискусія

Цей збір готується патрульним лідером та його асистентом. Збір проводиться, коли виникає проблема, вирішення якої можна знайти за допомогою дискусії. При проведенні збору визначаються головні правила проведення дискусії.

Збір-підготовка до походу

Цей збір має вміти проводити кожен з членів патруля. Завдання збору: визначити мету збору-походу, підготувати усе необхідне для його проведення, розподілити доручення, скласти перелік необхідних у поході речей та знаряддя.

Збір-похід

Цей збір проводить патрульний лідер, який повинен досягти сходинку росту не меншу аніж "Дослідник", або дорослі члени організації. Завданням збору є набуття і вдосконалення певних знань та навичок членами патруля.

Збір-підведення підсумків

Цей збір проводить патрульний лідер та його асистент. На зборі кожен член патруля визначає, як він особисто та весь патруль взагалі впорався з тими зобов'язаннями, що взяв на зборі-старті та зборі-плануванні, як виконуються Обіцянка та Закони.

Збір-прощання

Це традиційний збір для патруля, який існує понад трьох років та члени якого досягли сходинки росту "Дослідник". Цей патруль, переходячи на нову сходинку свого розвитку – інструкторський патруль – підводить підсумки своєї діяльності та визначає нові перспективи.

новини | організації | основи скаутингу | Велика Гра | мапа сайту | зворотній зв'язок
© Спілка дитячих та юнацьких організацій м. Києва "СПОК", 2008-2024.
При поддержке: Активный отдых

Приєднуйся до скаутського руху!
Приєднуйся до скаутського руху!
Приєднуйся до скаутського руху!
Приєднуйся до скаутського руху!
Приєднуйся до скаутського руху!