Спілка дитячих та юнацьких організацій м. Києва
спок: історія

Історія скаутинґу починається у першому десятилітті минулого століття у Великобританії. Засновником скаутського руху став відомий англійський громадський діяч, полковник Британської армії Роберт Стефенсон Сміт Бейден-Пауел [Robert Stephenson Smyth Baden-Powell] (також зустрічається як Баден-Пауел). Усе почалося з того, що Бі.Пі. (від англ. літер "B" та "P" – саме так називають Бейден-Пауела скаути усього світу) вирішив...

Ім'я Бейден-Пауела відоме й шановане в усьому світі як ім'я людини, що встигла за свої 83 роки прожити два прекрасні життя: життя солдата, що боровся за свою Батьківщину, і життя борця за мир, що започаткував братерство Скаутського Руху. Роберт Стефенсон Сміт Бейден-Пауел народився 22 лютого 1857 року у Лондоні на вулиці Станхоуі, нині Станхоу Терас, Паддінґтон. Його батько, священик Георг Джордж Бейден-Пауел...

Бі.Пі. узявся за переробку підручника '"Допомога в розвідці", який тепер зорієнтував на молодих читачів. У 1907 році він організував експериментальний табір на острові Броунсі задля втілення своїх ідей на практиці. Там він зібрав разом 20 хлопчаків. Одні з них відвідували закриті приватні школи для багатих, інші – були вихідцями із середовища робітничого класу. Результати експерименту зараз відомі в усьому світі!

Табір на острові Броунсі – перший експеримент Бі.Пі. – став справжнім відкриттям для усіх. Розвиваюча діяльність й активні методи, які застосовувалися там, стали основою сучасного скаутинґу. На острові Бі.Пі. вирішив зібрати разом хлопчиків з різних за соціальним статусом сімей, щоб подивитися, як швидко в них зав'яжуться дружні стосунки й що із цього вийде. У групу Бі.Пі. входили його діти, діти друзів й інші хлопці.

Дорогі скаути! Якщо ви коли-небудь бачили виставу "Пітер Пен", то ви певно пригадуєте собі, як цей провідник піратів завжди готував свою передсмертну промову, бо боявся, що він, може, не матиме часу виголосити її, коли йому доведеться вмирати. Цілком подібне теж зі мною; і хоч я ще не вмираю в цій хвилині, то все ж чекає це мене котрогось з цих днів, і я хочу послати вам на відході слово на прощання.

новини | організації | основи скаутингу | Велика Гра | мапа сайту | зворотній зв'язок
© Спілка дитячих та юнацьких організацій м. Києва "СПОК", 2008-2024.
При поддержке: Активный отдых

Приєднуйся до скаутського руху!
Приєднуйся до скаутського руху!
Приєднуйся до скаутського руху!