Спілка дитячих та юнацьких організацій м. Києва
спок: історія | З історії Всесвітнього Скаутського Руху

Історія скаутинґу починається у першому десятилітті минулого століття у Великобританії. Засновником скаутського руху став відомий англійський громадський діяч, полковник Британської армії Роберт Стефенсон Сміт Бейден-Пауел [Robert Stephenson Smyth Baden-Powell] (також зустрічається як Баден-Пауел).

Усе почалося з того, що Бі.Пі. (від англ. літер "B" та "P" – саме так називають Бейден-Пауела скаути усього світу) вирішив розвинути навчальну програму, яку успішно розробив і запровадив під час своєї військової кар'єри, у програму для розвитку хлопців-підлітків. Для того, щоб теорія не розходилася з практикою, він організував табір на острові Броунсі, де зібрав 20 хлопчаків з різних за соціальним статусом сімей.

Експеримент виявився настільки успішним, що Бейден-Пауел вирішив опублікувати його результати окремою книгою "Скаутинґ для хлопчиків" як особливу програму для "бойскаутів" (від англ. "boy" – "хлопець" та "scout" – "розвідник"), друкуючи окремі розділи своєї праці через кожні п'ятнадцять днів протягом дев'яти місяців 1907 року.

Видаючи книгу, він не мав на меті створення нової організації, а лише намагався створити цікаву і корисну програму діяльності і розвитку для членів уже існуючих організацій, таких як "бригади хлопчиків". Однак цікавість до його ідей, викладених у книзі, виявилася настільки приголомшливою, що буквально протягом тижня по всій країні хлопці утворювали патрулі бойскаутів, а під кінець року почала діяти національна штаб-квартира з координації скаутського руху.

У 1916 році виникла організація "кабскаутів" (від англ. "cubscout" – "малий розвідник"), чия програма діяльності була тісно пов'язана з подіями, викладеними в книзі "Джунглі" Р.Кіплінґа, з яким Бі.Пі. мав приятельські стосунки.

Приблизно в той же час з'явились "ровери-скаути" – об'єднання молодих людей, що здебільшого складалися з колишніх старших скаутів, які хотіли залишатися членами Руху, але не обов'язково у якості скаут-лідерів.

У 1946 році створилася секція дорослих скаутів ("сеньйорів"), мета якої – координація роботи скаутської організації та забезпечення заходів для скаутів у віці 15-18 років.

Уже більш ніж століття Скаутський Рух росте, розвивається, адаптуючись до нових умов навколишнього світу. Скаутські організації діють більш ніж у 150 країнах, набуваючи національних рис. Скаутські спілки та асоціації нараховують мільйони дітей та молоді.

новини | організації | основи скаутингу | Велика Гра | мапа сайту | зворотній зв'язок
© Спілка дитячих та юнацьких організацій м. Києва "СПОК", 2008-2024.
При поддержке: Активный отдых

Приєднуйся до скаутського руху!
Приєднуйся до скаутського руху!
Приєднуйся до скаутського руху!